Kuinka selviytyä ensimmäisestä retkestä Thaimaahan ja myös sen jälkeisestä elämästä Suomessa? Vastauksia kysymyksiin, vinkkejä, tapaetikettiä sekä mukavaa jutustelua. Tätä aluetta voivat lukea kaikki, kirjoittaminen vaatii rekisteröitymisen.
DoggystyleBar kirjoitti:
Mutta tosiaankin Pattaya, ehkä Jussin Hotelli? Ja mahtaako olla vielä tilaa tähän aikaan. Kun on saanut pesiydyttyä johonkin, niin alkaa sitten tsekkailemaan niitä kämppiä. Tarjontaa ainakin näyttäisi olevan aika rutkasti.
No jos ei ota liikaa ressiä ni kai tää tästä pikkuhiljaa alkaa valkeneen.
on sitte tainnu jo valjeta,,,
gookkelilla löyty tämmönen hauska vanha ketju,,,
DoggystyleBar kirjoitti:
Mutta tosiaankin Pattaya, ehkä Jussin Hotelli? Ja mahtaako olla vielä tilaa tähän aikaan. Kun on saanut pesiydyttyä johonkin, niin alkaa sitten tsekkailemaan niitä kämppiä. Tarjontaa ainakin näyttäisi olevan aika rutkasti.
No jos ei ota liikaa ressiä ni kai tää tästä pikkuhiljaa alkaa valkeneen.
on sitte tainnu jo valjeta,,,
gookkelilla löyty tämmönen hauska vanha ketju,,,
no kaikkee sakin oot ettiskelly... ei muuten ollu sillon jussilla tilaa, ja meikalainen eksyi tuolloin 2005 joulukuussa jomtienin soi 7:lle. siella parisen kuukautta jonka jalkeen bangkokissa myos muutama kuukausi. sitten pattayalle ja baari psytyyn, kamppa soi kophailla vuoden verran jonka jalkeen soi buakhaolla kolmisen kuukautta. loppuaika jussin hotellilla jostain kumman syysta... siita tulee tayteen tama 22 kuukautta thaimaassa putkeen, ekaa reissua. muistaakseni lasse ehdotti laittaa viestiketjun tanne klupille etta mita olet saanut aikaiseksi ensimmaisella thaimaan matkallasi. loytyykohan muita samanlaisia holmoja? enka tieda etta onko taa tasta nyt mitenkaan valjennut...
joo kaikkee sitä löytyykin gookkelilla,, siis mä kun hain matkustajavakuutusta mikä olis enemmän kuin sen 45vrk kerralla voimassa
ja siis vuosivakuutusta,,, noh eipä löytynny,,, vielä
mutta tämä viestietju löyty
Terkut sinne Baariin Atelle ja myös POKELLE ja kaikille sinne............topest V##########e minunkin puolesta kunnon kohtelu baarin pitää saada .Paremat viltit jos nukuu lattialla ja kunnon tyynyt .muuten tulee Pää pipiksi tästä alota
no voiks sitten vaittaa toista
mikko kiittelee kun joutuu ottaan topestin riippakiveks
mita muuten tarkottaa toi v############n mikko? tuliks oikee maara #?
soimies kirjoitti: Terkut sinne Baariin Atelle ja myös POKELLE ja kaikille sinne............topest V##########e minunkin puolesta kunnon kohtelu baarin pitää saada .Paremat viltit jos nukuu lattialla ja kunnon tyynyt .muuten tulee Pää pipiksi tästä alota
terkut perille!!! pitaaks nostaa pompula inn:n varustelutasoo? ei oo helppoo pitaa asiakkaita tyytyvaisina!
Heh. Dirkaattori oli ainakin kerran "tyydytetty" Pompula Inn:n yöpymistasoon Poken seurasssa.
Kiitoksia viime reissusta Atelle ja Pompulalle sekä teidän huippu henkilökunnalle...
Terveisiä ja kiitoksia myös herroille Soimies, Dirkaattori jne..., oli nimittäin aivan kauhea olo niitten mun "läksijäisten" seuravaavana päivänä, hyvä että edes pääsin koneeseen.
Bus stop: North Pattaya, Central Pattaya South Pattaya
Bus Destination: Jomtien Beach
Tel Suvanrnahbumi 02-1344099
Pattaya 038-231142 (Thank you Good luck)
lähtölaskenta alkaa, enää 10 päivää ja phukettiin 3 viikoksi.
Ja kyllä tätä sitten on odotettukin
Mukava on ollut opiskella ja lueskella sivustoja, paljosta viisastuneena..