Itsekseen on tarkoitus lähteä pattayalle , ja noissa pakettimatkoissa on 130-200e lisämaksu mikäli haluaa yhden hengen huoneen(yht1300-1500e/2vk).
Asiallinen kaveri ei haittaa , mutta viitsiikö ottaa riskiä että loma kusee jonkin dorkan takia....
Vaihtoehtona olisi katsella pelkät lennot , ja varata hotelli jostain päin pattayaa. Mutta jostain syystä lennot näyttävät maksavan enemmän kuin valmiit pakettimatkat(?).Vai onko joku firma selkeästi muita edullisempi jota en vain tiedä?
Ensimmäinen kerta tuohon suuntaan ja paljonko kahden viikon hotellit maksaa paikan päältä otettuna?
Paljonko kannattaa lennoista maksaa?
Ja kannattaako perrutuspaikkoja kyttäillä, meinaan kun itekseen on menossa niin luulisi viikon aikana joku paikka löytyvän siihen suuntaan joulun alla..
Kiitoksia vastauksista!
viikolla 50 matkat hakusessa...
Esim. AM:lla näyttäis olevan paikkoja vapaana 10.12 Mountain Beach hotellilla (ei nyt sijaitse ihan pelipaikoilla mutta...) Finnairin suorin reittilennoin. Hinta 1290,- mikä mielestäni ei oo paha, ajankohta huomioon ottaen (siis ilman tuota 100,- 1 hengen lisää mikäli sinne sattuisit 2 viikoksi jäämään).ahum kirjoitti:Otat jonkin pakettimatkan mahdollisimman halvalla hotellilla ja heti saapuessasi Pattayalle menet ja otat huoneen esim Flipper Lodgesta tms maksaa jotain 700-800 bht/yö. Ei lakanamaksuja yms, tietenkin halvemmallakin pääsee luulisin että jotain 300-500 bht/yö saa jo ilmastoidun huoneen.
HEL-BKK AY095 23.03.2012
BKK-HEL AY090 08.04.2012
Nimimerkki Pelimies-77 on vaihtunut nimimerkiksi Talyng
BKK-HEL AY090 08.04.2012
Nimimerkki Pelimies-77 on vaihtunut nimimerkiksi Talyng